Volám sa Miroslav Hlavatý, žijem v Bratislave. Som ppor. v zálohe ČSĽA, kde som slúžil ako vojak základnej služby v rokoch 1974  - 1976.

Prvý rok som absolvoval ŠDZ u 32. Cestnej brigády Horní Počaply - VÚ 4434. Druhý rok som slúžil v Olomouci  VÚ 5599 - Automobilový prapor. Čiže samá technika. A práve túto techniku som si vybral za svojho koníčka.

 

Od roku som 1977 plastikový modelár. Najskôr som staval lietadlá v mierke 1:72, kde som získal potrebnú modelársku zručnosť. Postavil som cca 300 modelov lietadiel od 2.svetovej vojny po komplet zbierku lietadiel a vrtuľníkov letectva ČSĽA. 

 

Po jej dokončení som plynule prešiel na bojovú techniku II.SV v mierke 1:35, ktorej som postavil cca 150 ks.

 

A po dokončení tejto zbierky mi už nestálo v ceste spojiť dva koníčky,  Vojenskú techniku čs. armády a  ČSĽA v rokoch 1945 - 1989 a plastikové modelárstvo.

 

V súčasnosti mám vo svoje zbierke postavených 60 ks bojovej techniky, v depozite ďalších 138 ks, cca 15 ks rozostavaných.  Vo výhľade mám ešte cca 10 - 15 ks, čo samozrejme závisí od ponuky modelárskych firiem.

 

Dúfam, že pri pohľade na modely sa v niekom obnovia spomienky na ZVS ( pre nezainteresovaných Základná vojenská služba ) alebo roky strávené v armáde. Možno pre niekoho poslúžia ako inšpirácia pre stavbu plastikových modelov. A niekto sa len tak pozrie.

 

Svoje postrehy, názory môže každý vyjadriť v Diskusii alebo v ankete o stránke Modely ČSĽA. Budem vďačný za každý príspevok.

 

 

Fotogaléria: Niečo o mne

/album/fotogaleria-nieco-o-mne/praga-v-3-s-jpg/
/album/fotogaleria-nieco-o-mne/t-138-jpg/
/album/fotogaleria-nieco-o-mne/voj-batelka-a-ja-jpg/
/album/fotogaleria-nieco-o-mne/ja-a-tatra-111-v-roku-1976-olomouc-jpg/

Vyhľadávanie

Kontakt

Modely ČSLA
TOPlist